Strona główna | Slider | SMS ZPRP “CHAMPS CAMP 2020”
SMS ZPRP “CHAMPS CAMP 2020”

SMS ZPRP “CHAMPS CAMP 2020”

 

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie w dniach 07-28 sierpnia br. odbędzie coroczne zgrupowanie szkoleniowe zawodników i zawodniczek Szkół Mistrzostwa Sportowego ZPRP z Gdańska, Kwidzyna, Płocka i Kielc oraz młodzieżowych kadr narodowych z roczników 2002-2004.

– Obóz szkoleniowy, który zaplanowaliśmy i mamy zamiar zorganizować w Cetniewie, o ile sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, jest kolejnym krokiem podjętym w celu podniesienia jakości i ujednolicenia modelu szkolenia piłki ręcznej wśród zawodników naszych szkół oraz młodzieżowych kadr narodowych. Jesteśmy w stałym kontakcie z Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie i póki co sytuacja związana z doniesieniami w sprawie epidemii jest pod kontrolą. Będzie to drugi i już coroczny camp szkoleniowy, tym razem z udziałem wszystkich zawodników i zawodniczek oraz sztabów szkoleniowych ze Szkół ZPRP i młodzieżowych kadr narodowych. W zeszłym roku mieliśmy ponad 80 zawodników. W tym roku mamy camp dziewcząt i ok. 70 uczestniczek oraz camp chłopców z ok. 200 uczestnikami. Razem ok. 270 osób. Dziewczęta spotykają się 7 sierpnia i kończą 16, a chłopcy rozpoczynają 16 sierpnia i zakończą szkolenie w dniu 28. Jest to spore przedsięwzięcie logistyczne i szkoleniowe, ale całość mamy pod kontrolą.

Pod kątem szkoleniowym camp dziewcząt poprowadzą trenerzy główni Bogdan Zajączkowski i Reiadar Møistad z pierwszej reprezentacji seniorek, a camp chłopców odbywał się będzie pod wodzą trenera I reprezentacji Patryka Rombla oraz dyrektorów sportowych z SMS ZPRP: Dariusza Tomaszewskiego, Roberta Majdzińskiego, Bogdana Zajączkowskiego i Sławomira Szmala. Sportowcy na otwarcie zostaną przetestowani by zdiagnozować ich stan wytrenowania, a następnie otrzymają sporą dawkę przygotowania wszechstronnego, technicznego i taktycznego przygotowującego ich do sezonu. Dodatkowo dostarczymy im wiedzę na temat prewencji urazów i kontuzji. Odbędą się również wykłady z psychologii sportu w zakresie automotywacji – komentuje Damian Drobik, Dyrektor Sportowy ZPRP.

– Zajęcia sportowe odbywać się będą kilka razy dziennie i będą rejestrowane na wideo. Po zajęciach statystycy montować będą zapis wideo, a następnie trenery indywidualnie z zawodnikami omawiać i analizować błędy i wskazywali poprawne rozwiązania. Tego typu zgrupowania przynoszą bardzo wiele korzyści szkoleniowych oraz integrują Szkoły i środowisko szkoleniowe – uważa Dyrektor Sportowy ZPRP.

Źródło : zprp.pl