Strona główna | Slider | POŻEGNANIE ROCZNIKA 2001
POŻEGNANIE ROCZNIKA 2001

POŻEGNANIE ROCZNIKA 2001

 

W dniach 8-10 czerwca 2020 jedenastu uczniów – zawodników NLO SMS ZPRP Gdańsk przystąpiło do obowiązkowej części egzaminu dojrzałości, z przedmiotów : j. polski, matematyka, j. angielski. Była to również idealna okazja po blisko trzymiesięcznej rozłące do spotkania i kameralnego zakończenia przygody z gdańskim SMS-em.

Tuż po środowym egzaminie z j. angielskiego Dyrekcja Szkoły zorganizowała symboliczne zakończenie roku szkolnego, w którym oprócz zawodników wzięli udział Wychowawcy, Trenerzy oraz osoby najbliższej współpracujące z zespołem tegorocznych absolwentów.

Podczas wystąpienia Dyrektora Dariusza Tomaszewskiego podsumowano cały okres nauki w szkole, rozwoju sportowego zawodników z podkreśleniem wyróżniających się osiągnięć, m.in. Michała Olejniczaka i Kacpra Ligarzewskiego. Kilka słów należało również do Trenerów, Fizjoterapeutów i Wychowawców. Po życzeniach od obu wychowawczyń, z którymi klasa miała przyjemność współpracować nastąpiło wręczenie pamiątkowych upominków, dyplomów, wyróżnień dla najlepszych uczniów.

Swoje 5 minut otrzymała także MŁODZIEŻ, która na koniec wręczając niespodzianki i kwiaty podziękowała Dyrekcji, Wychowawczyniom, Trenerom i Fizjoterapeutom za trzyletnie przygotowanie do startu w dorosłe życie.

Kilka ciepłych słów do Rodziców, którzy z powodu pandemii nie mogli uczestniczyć w zakończeniu skierowała Pani Barbara Walter – Wychowawca klasy III – NLO SMS ZPRP Gdańsk :

I nadszedł ten dzień…
Chciałabym Państwu podziękować, że powierzyliście mi tych Wspaniałych Chłopców, a teraz już Przystojnych Mężczyzn (proszę zobaczyć zdjęcia :)). To Wy, Drodzy Rodzicie, ukształtowaliście ich charakter, osobowość, kulturę osobistą, nauczyliście rozpoznawać dobro i zło.  Mam nadzieję, że udało mi się dołożyć choć małą, pozytywną cegiełkę na drodze do ich dorosłości. To młodzi ludzie o wyjątkowych osobowościach, odpowiedzialni, inteligentni, lojalni o dobrych duszach. Nawet jak kombinowali, to robili to mądrze, uroczo i z umiarem. Nie można było się na nich gniewać.
Ale, gdy się ma takich Cudownych Rodziców…
Mam nadzieję, że Wszyscy zdadzą maturę, gdyby jednak noga się powinęła, to też nie koniec świata. Wszyscy jesteśmy różnorodni, jednemu lepiej idzie nauka, drugi ma inne talenty. Jeden egzamin niezdany, to poprawka 8 września. W poniedziałek i wtorek odbędą się ostatnie egzaminy (rozszerzona matematyka i biologia). Dziś po południu, rozszerzonym angielskim, połowa klasy zakończyła maturę 🙂
A ja już za Nimi bardzo tęsknię.
Z serdecznymi pozdrowieniami,
Barbara Walter
wychowawczyni klasy III