Strona główna | Slider | Michał Olejniczak – uczeń SMS ZPRP na Mistrzostwach Europy Seniorów.
Michał Olejniczak – uczeń SMS ZPRP na Mistrzostwach Europy Seniorów.
2020.01.09 Goeteborg Pilka reczna EHF Euro 2020 Mistrzostwa Europy w pilce recznej mezczyzn Szwecja Norwegia Austria Dzien przed meczem Slowenia - Polska N/z Michal Olejniczak Foto Norbert Barczyk / PressFocus 2020.01.09 Goeteborg Handball EHF Mens Euro 2020 Sweden Austria Norway Michal Olejniczak Credit: Norbert Barczyk / PressFocus

Michał Olejniczak – uczeń SMS ZPRP na Mistrzostwach Europy Seniorów.

 

Michał Olejniczak – uczeń SMS ZPRP w Gdańsku przeszedł do historii. Jako pierwszy uczeń szkoły wziął udział w Mistrzostwach Europy Seniorów.

Wychowanek UKS Miś Gorzów, obecnie grający i uczący się w SMS ZPRP Gdańsk już w wieku 18 lat zyskał uznanie w oczach selekcjonera Reprezentacji Polski Patryka Rombla. Otrzymał szansę debiutu na wielkiej, seniorskiej imprezie. Ciężką pracą w szkole oraz podczas zgrupowań wywalczył sobie miejsce w składzie na ME 2020 w Szwecji.

– Pierwszy raz w historii SMS-u zdarzyło się, że aktualny uczeń szkoły jedzie z pierwszą reprezentacją Polski na mistrzostwa Europy. Jest to miłe zwieńczenie pracy całej szkoły oraz samego Michała, który za parę lat będzie podstawowym zawodnikiem pierwszej reprezentacji. Można myśleć o mistrzostwach świata w 2023 roku, które będą się odbywały w Polsce i w Szwecji. Będzie wtedy ukształtowanym, doświadczonym zawodnikiem i da kadrze jeszcze więcej. Teraz dostał szansę i mu to pomoże. To zaprocentuje w przyszłości – podkreślił klubowy trener Michała Olejniczaka, a jednocześnie Dyrektor SMS ZPRP Gdańsk Dariusz Tomaszewski.