Strona główna | Aktualności

Aktualności

INFORMACJA ZPRP W SPRAWIE ZAKOŃCZENIA ROZGRYWEK I I II LIGI

Ze względu na aktualną sytuację związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2 i wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce podjął Uchwałę nr 12/20 w sprawie zakończenia rozgrywek I i II ligi w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn w sezonie 2019/2020, z zachowaniem aktualnej klasyfikacji rozgrywek. Jednocześnie w związku z powyższym dokonane zostały zmiany treści „Regulaminu rozgrywek ... Czytaj więcej »

Stan epidemii w Polsce: zakaz organizacji imprez sportowych

W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca br. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (oraz jego nowelizacją z dnia 24 marca br.) Ministerstwo Sportu informuje, że w dalszym ciągu w niezmienionym kształcie obowiązuje zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty, ... Czytaj więcej »

KOMUNIKAT O ZAKOŃCZENIU ROZGRYWEK PGNIG SUPERLIGI

Ze względu na aktualną sytuację związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2 i wprowadzenie stanu epidemii w Polsce, Komisarz Ligi, w porozumieniu z zarządem Superligi Sp. z o.o., odpowiedzialnej za zarządzanie rozgrywkami PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet, podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek sezonu 2019/2020. Komisarz Ligi podjął decyzję o zakończeniu sezonu PGNiG Superligi z zachowaniem miejsc w tabeli rozgrywek według ... Czytaj więcej »

Zmarł Cezary Olejniczak

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Cezarego Olejniczaka – ojca naszego ucznia i zawodnika. Niełatwo znaleźć słowa pociechy w tych trudnych chwilach. Najbliższym zmarłego życzymy sił do zniesienia bólu i pragniemy wyrazić nadzieję, że czas złagodzi poczucie straty. „Ludzie, których kochamy, zostają na zawsze, bo zostawili ślady w naszych sercach” Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim składa Dyrekcja Szkoły ... Czytaj więcej »

INFORMACJA ZPRP W SPRAWIE ZAWIESZENIA ROZGRYWEK PUCHARU POLSKI, I, II I III LIGI

W związku z występującym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2  i w trosce o ochronę zdrowia wszystkich uczestników zawodów, komisarz ds. rozgrywek ZPRP postanawił zawiesić do odwołania wszystkie rozgrywki seniorskie prowadzone przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce i Wojewódzkie Związki Piłki Ręcznej. Decyzja dotyczy rozgrywek: – PGNiG Pucharu Polski Kobiet – PGNiG Pucharu Polski Mężczyzn ... Czytaj więcej »

I liga mężczyzn, grupa A: SMS ZPRP GDAŃSK – TYTANI WEJHEROWO

Bez niespodzianki odbyło się sobotnie starcie drużyn z Gdańska i Wejherowa w ramach rozgrywek I ligi mężczyzn, grupy A. Licealiści gdańskiego SMS-u od początku do końca kontrolowali wynik spotkania. SMS ZPRP GDAŃSK – KS TYTANI WEJHEROWO 34:19 (14:7) Dawid Reichel 7, Michał Olejniczak 6, Marcin Laskowski 3, Cyprian Trzeciński 3, Patryk Iskra 3, Sebastian Kaczor 3, Filip Witkowski 2, Adam ... Czytaj więcej »

UCZNIOWIE SMS ZPRP GDAŃSK W FINALE MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW

Po kilkutygodniowych zmaganiach wyłonione zostały cztery najlepsze zespoły klubowe w Polsce, które powalczą o medale Mistrzostw Polski Juniorów w turniejowej formule Final4: UKS Anilana ŁódźUKS Olimpia Biała PodlaskaPGE Vive KielceSPR Energa Wybrzeże III Gdańsk W dniach 13-14 marca br. w Łodzi odbędzie się turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorów, w którym wystąpi aż 6 uczniów naszej szkoły : Dawid Reichel, Ryszard ... Czytaj więcej »

Michał Olejniczak – uczeń SMS ZPRP na Mistrzostwach Europy Seniorów.

Michał Olejniczak – uczeń SMS ZPRP w Gdańsku przeszedł do historii. Jako pierwszy uczeń szkoły wziął udział w Mistrzostwach Europy Seniorów. Wychowanek UKS Miś Gorzów, obecnie grający i uczący się w SMS ZPRP Gdańsk już w wieku 18 lat zyskał uznanie w oczach selekcjonera Reprezentacji Polski Patryka Rombla. Otrzymał szansę debiutu na wielkiej, seniorskiej imprezie. Ciężką pracą w szkole oraz ... Czytaj więcej »

Nagroda za talent i ciężką pracę.

29 listopada 2019 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Na auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego Dariusz Drelich – wojewoda pomorski, wręczał dyplomy najzdolniejszym uczniom z województwa. Wśród nich znalazł się Dawid Reichel, uczeń i zawodnik Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Gdańsku. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z ... Czytaj więcej »

Podsumowanie I rundy rozgrywek pomorskiej ligi juniorów sezonu 2019/2020

Licealiści gdańskiego SMS-u pewnie przebrnęli przez wojewódzki etap rozgrywek w kategorii Juniorów. Zwyciężyli w 11 spotkaniach, ponosząc zaledwie 3 porażki, kończąc udział w rozgrywkach na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem 33 punktów. W zespole Marcina Pilcha najlepiej ze zdobywaniem goli radził sobie Dominik Stępień, który zapisał na swoim koncie 78 bramek (2. lokata w rankingu najskuteczniejszych zawodników pomorskiej ligi ... Czytaj więcej »