Strona główna | Aktualności

Aktualności

POŻEGNANIE ROCZNIKA 2001

W dniach 8-10 czerwca 2020 jedenastu uczniów – zawodników NLO SMS ZPRP Gdańsk przystąpiło do obowiązkowej części egzaminu dojrzałości, z przedmiotów : j. polski, matematyka, j. angielski. Była to również idealna okazja po blisko trzymiesięcznej rozłące do spotkania i kameralnego zakończenia przygody z gdańskim SMS-em. Tuż po środowym egzaminie z j. angielskiego Dyrekcja Szkoły zorganizowała symboliczne zakończenie roku szkolnego, w ... Czytaj więcej »

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO MATURZYSTÓW

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy trzeciej – rocznik 2001, zakończyli oficjalnie etap swojej edukacji w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Gdańsku. Przed nimi jeszcze ostatni krok w licealnej drodze – MATURA. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020r. tegoroczny egzamin dojrzałości zostanie przeprowadzony w dniach 8 – 29 czerwca 2020r.. W gronie tegorocznych ... Czytaj więcej »

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,smacznego jajka, mokrego dyngusa,a także odpoczynku w rodzinnym gronie.Niech każdy z nas wykorzystaten okres czasu jak najlepiej, życzą Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie NLO SMS ZPRP Gdańsk. Czytaj więcej »

INFORMACJA ZPRP W SPRAWIE ZAKOŃCZENIA ROZGRYWEK I I II LIGI

Ze względu na aktualną sytuację związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2 i wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce podjął Uchwałę nr 12/20 w sprawie zakończenia rozgrywek I i II ligi w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn w sezonie 2019/2020, z zachowaniem aktualnej klasyfikacji rozgrywek. Jednocześnie w związku z powyższym dokonane zostały zmiany treści „Regulaminu rozgrywek ... Czytaj więcej »

Stan epidemii w Polsce: zakaz organizacji imprez sportowych

W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca br. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (oraz jego nowelizacją z dnia 24 marca br.) Ministerstwo Sportu informuje, że w dalszym ciągu w niezmienionym kształcie obowiązuje zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty, ... Czytaj więcej »

KOMUNIKAT O ZAKOŃCZENIU ROZGRYWEK PGNIG SUPERLIGI

Ze względu na aktualną sytuację związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2 i wprowadzenie stanu epidemii w Polsce, Komisarz Ligi, w porozumieniu z zarządem Superligi Sp. z o.o., odpowiedzialnej za zarządzanie rozgrywkami PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet, podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek sezonu 2019/2020. Komisarz Ligi podjął decyzję o zakończeniu sezonu PGNiG Superligi z zachowaniem miejsc w tabeli rozgrywek według ... Czytaj więcej »

Zmarł Cezary Olejniczak

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Cezarego Olejniczaka – ojca naszego ucznia i zawodnika. Niełatwo znaleźć słowa pociechy w tych trudnych chwilach. Najbliższym zmarłego życzymy sił do zniesienia bólu i pragniemy wyrazić nadzieję, że czas złagodzi poczucie straty. „Ludzie, których kochamy, zostają na zawsze, bo zostawili ślady w naszych sercach” Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim składa Dyrekcja Szkoły ... Czytaj więcej »

INFORMACJA ZPRP W SPRAWIE ZAWIESZENIA ROZGRYWEK PUCHARU POLSKI, I, II I III LIGI

W związku z występującym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2  i w trosce o ochronę zdrowia wszystkich uczestników zawodów, komisarz ds. rozgrywek ZPRP postanawił zawiesić do odwołania wszystkie rozgrywki seniorskie prowadzone przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce i Wojewódzkie Związki Piłki Ręcznej. Decyzja dotyczy rozgrywek: – PGNiG Pucharu Polski Kobiet – PGNiG Pucharu Polski Mężczyzn ... Czytaj więcej »

I liga mężczyzn, grupa A: SMS ZPRP GDAŃSK – TYTANI WEJHEROWO

Bez niespodzianki odbyło się sobotnie starcie drużyn z Gdańska i Wejherowa w ramach rozgrywek I ligi mężczyzn, grupy A. Licealiści gdańskiego SMS-u od początku do końca kontrolowali wynik spotkania. SMS ZPRP GDAŃSK – KS TYTANI WEJHEROWO 34:19 (14:7) Dawid Reichel 7, Michał Olejniczak 6, Marcin Laskowski 3, Cyprian Trzeciński 3, Patryk Iskra 3, Sebastian Kaczor 3, Filip Witkowski 2, Adam ... Czytaj więcej »

UCZNIOWIE SMS ZPRP GDAŃSK W FINALE MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW

Po kilkutygodniowych zmaganiach wyłonione zostały cztery najlepsze zespoły klubowe w Polsce, które powalczą o medale Mistrzostw Polski Juniorów w turniejowej formule Final4: UKS Anilana ŁódźUKS Olimpia Biała PodlaskaPGE Vive KielceSPR Energa Wybrzeże III Gdańsk W dniach 13-14 marca br. w Łodzi odbędzie się turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorów, w którym wystąpi aż 6 uczniów naszej szkoły : Dawid Reichel, Ryszard ... Czytaj więcej »